ورود به سایت
داروسازی دکتر عبیدی
1398/06/25

​​

داروی خوراکی درمان «ام اس» -تری فلونوماید- همراه با اثربخشی طولانی مدت در حفظ توانایی و کارکرد بیماران با نام تجاری «جیوماید» توسط داروسازی دکتر عبیدی تحت لیسانس داروسازی AET آلمان تولید و روانه بازار شد. داروی تری فلونوماید مورد تائید اداره نظارت بر سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) و آژانس دارویی اروپا (EMA) بوده و روند رو به رشدی در دنیا داشته است.

جیوماید دارویی خوراکی است که برای مصرف به آزمایش های سخت و گران قیمت نیاز ندارد. اکنون بیمار می تواند بدون نیاز به تزریقات مکرر،  تنها با مصرف یک قرص در روز، درمان مناسبی را دریافت کند. مصرف این دارو بسیار آسان است: فقط با یک لیوان آب، بدون ارتباط به زمان غذا خوردن، قابل استفاده برای مبتلایان بزرگسال در سنین مختلف. برخلاف بسیاری از داروهای دیگر، بیمار بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان می تواند در هر مکان و در هر زمان، دارو را مورد استفاده قرار دهد. سهولت مصرف این دارو، نه تنها بهبود کیفیت زندگی برای بیماران مبتلا به ام اس را به ارمغان می آورد، بلکه سبب ماندگاری بیمار بر روی درمان تجویز شده توسط پزشک می گردد.

بیماری ام اس به دلایل متعدد از جمله سن ابتلا، غیرقابل پیش بینی و پیشرونده بودن همواره مورد توجه ویژه دست اندرکاران سلامت قرار گرفته است. لذا داروسازی دکتر عبیدی با تولید داروی جیوماید، محصولی نوین را با تاثیر ماندگار بر جلوگیری از پیشرفت ام اس، ثبات عملکرد و  کنترل حملات در بیماران در اختیار جامعه پزشکی کشور قرار داده است.

داروهای تزریقی که  بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، با تنوع بسیار محدود، دارای مکانیسم اثر مشابه و اثربخشی متوسط هستند. تزریقات مکرر، می تواند بار روانی مضاعفی را برای بیماران به همراه داشته و  کیفیت زندگی آنها را تحت تاثیر قرار دهد. خوراکی بودن جیوماید مزیت بارز این دارو محسوب می گردد. داروسازی دکتر عبیدی به عنوان پیشرو در این صنعت، سعی کرده با تولید این داروی موثر و باکیفیت، سهم مهمی در بهبود بیماری ام اس و ارتقا سطح  کیفی زندگی بیماران مبتلا داشته باشد.

درباره بیماری ام اس:

بیماری ام اس حاصل یک اختلال در دستگاه ایمنی بدن است. داروی جیوماید یک تنظیم کننده سیستم ایمنی (Immunomodulator) محسوب می شود. در بیماران ام اس، دستگاه ایمنی بدن فعالیتی مضر علیه سیستم عصبی انجام می دهد که جیوماید این فعالیت آسیب رسان را کنترل می کند و از این راه سبب حفظ توانایی و عملکرد بیماران می شود.

لازم به توضیح است که علت بیماری ام اس کاملاً شناخته شده نیست. همچنین درمان قطعی برای این بیماری هنوز در دسترس نیست. در حال حاضر بیش از 2/5​ میلیون نفر در جهان و حدود 80 هزار نفر در ایران به این بیماری مبتلا هستند. سن ابتلا به بیماری ام اس 20 تا 40 سالگی است و شیوع این بیماری در زنان بیشتر از مردان است. به عبارت دیگر، افراد در اوج سنین فعالیت و توانایی حرفه ای و در دوره باروری با این بیماری روبه رو می شوند، از این رو بار اقتصادی-اجتماعی سنگینی را به جوامع تحمیل می نماید.

این دارو فقط با نسخه پزشک قابل تهیه بوده و در داروخانه های مرجع سراسر کشور موجود است. اطلاعات بیشتر درباره این محصول از جمله عوارض جانبی و موارد منع مصرف در وب سایت داروسازی دکتر عبیدی در دسترس است.