تمامی مطالب علمی این سایت، به تایید تیم علمی پزشکی داروسازی دکتر عبیدی رسیده است.

موضوعات عمومی سلامت

۱۴۰۱/۰۲/۱۹
بیماری لوپوس

هر آنچه باید درباره لوپوس بدانید

در این مقاله از سایت دکتر عبیدی به بررسی بیماری لوپوس پرداخته‌ایم. پیشنهاد می‌شود که حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید تا اطلاعات مناسبی درباره این موضوع دریافت کنید.
۱۴۰۱/۰۲/۰۷
بیماری تالاسمی

بیماری تالاسمی؛ از علت تا روش‌های درمانی

بیماری تالاسمی چیست؟ نشانه‌های بیماری تالاسمی کدامند؟ در این مقاله از سایت دکتر عبیدی‌ به بررسی انواع، علل، نشانه‌ها و نحوه درمان بیماری تالاسمی می‌پردازیم.
۱۴۰۱/۰۱/۲۹
هموفیلی

هر آنچه باید درباره بیماری هموفیلی بدانید

در این مقاله از سایت دکتر عبیدی به بررسی بیماری هموفیلی پرداخته‌ایم. پیشنهاد می‌شود که حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید تا اطلاعات مناسبی درباره این بیماری دریافت کنید.
۱۴۰۱/۰۱/۲۲
نقش ورزش در سلامتی انسان

فواید ورزش برای سلامتی بدن انسان

در این مقاله از سایت دکتر عبیدی، فواید ورزش و تاثیرات آن بر بدن انسان در سنین مختلف و بیماری‌هایی که ورزش از مبتلا شدن به آن‌ها جلوگیری می‌کند را بررسی می‌کنیم.
۱۴۰۱/۰۱/۱۶
سندرم داون چیست؟

هر آنچه باید درباره سندروم داون بدانید

در این مقاله از سایت دکتر عبیدی به بررسی انواع مختلف سندرم داون، نشانه‌ها، راه‌های تشخیص و علت به وجود آمدن این سندرم در کودکان پرداخته‌ایم.
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
کم‌کاری تیروئید

کم کاری تیروئید یا تیروئید کم کار چیست؟ علت، علائم و درمان آن

هیپوتیروئیدی یا کم‌کاری تیروئید زمانی رخ می‌دهد که غده تیروئید هورمون‌های کافی را برای رفع نیازهای بدن تولید نمی‌کند. تیروئید یک غده کوچک پروانه‌ای شکل در جلوی گردن است. هورمون‌های تیروئید نحوه استفاده بدن از انرژی را کنترل می‌کنند.
۱۴۰۰/۱۲/۲۳
بیماری کبد چرب

بیماری کبد چرب؛ از علائم تا درمان

به تجمع چربی اضافی در کبد، بیماری کبد چرب گفته می‌شود. این تجمع چربی ناشی از مصرف زیاد الکل نیست. تجمع چربی در کبد به دنبال مصرف زیاد الکل، بیماری کبدی مرتبط با الکل است.
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
بیماری‌های نادر

بیماری‌های نادر کدام‌اند؟

معمولا، زمانی که برای یک فرد بیماری نادر تشخیص داده شود، تنها چند نوع بیماری نادر، شامل برخی بیماری‌های عفونی، نقایص مادرزادی و سرطان‌ها، ارزیابی می‌شود. این موضوع شامل بیماری‌های مورد بررسی در آزمایش‌های غربالگری نوزادان نیز می‌شود.
۱۴۰۰/۱۲/۰۹
کاهش شنوایی

5 راه برای جلوگیری از کاهش شنوایی

شنوایی حساس است و حتی از طریق فعالیت‌های روزمره در معرض آسیب قرار می‌گیرد. بسیار مهم است که با هر سطح شنوایی، هر کاری می‌توانیم برای حفظ آن انجام دهیم.
۱۴۰۰/۱۲/۰۷
ویتامین آ (A)

آنچه باید درباره ویتامین آ (A) بدانیم

ویتامین A یک ویتامین محلول در چربی است که به طور طبیعی در بسیاری از غذاها وجود دارد. ویتامین‌های محلول در چربی، همراه چربی‌ها جذب و در بافت چربی بدن و کبد ذخیره می‌شوند.
ШµЩЃШ­Щ‡ Ш§ЫЊЩ†ШіШЄШ§ЪЇШ±Ш§Щ… ШЇЪ©ШЄШ± Ш№ШЁЫЊШЇЫЊ
پزشکان