فشار خون بالا

۱۴۰۳/۰۳/۱۳
فشار خون طبیعی

فشار‌ خون نرمال (طبیعی) و کنترل آن

تنها راه برای تشخیص فشارخون بالا، اندازه‌گیری فشارخون است. تفسیر درست نتایج این اندازه‌گیری، کلید کنترل فشارخون بالا است. در بیشتر مواقع، اندازه‌گیری فشارخون به‌عنوان بخشی از معاینات پزشکی معمول انجام می‌شود. ممکن است بعضی از ما برای کنترل بهتر سلامت قلب، از دستگاه‌های کنترل فشارخون در خانه استفاده کنیم. هرچند باید بدانیم که پایش فشارخون در خانه جایگزینی برای مراجعه به پزشک نیست.
۱۴۰۳/۰۲/۱۱

پنج باور غلط در مورد فشارخون بالا

باورهای غلط در مورد فشارخون بالا (Hypertension) می‌توانند سلامت افراد مبتلا به آن را به خطر بیندازند. از طرفی نیمی […]
۱۴۰۲/۱۰/۱۷

تاثیر ورزش بر فشارخون بالا

از ورزش ‌های مناسب در افراد مبتلا به فشارخون بالا می‌توان دوچرخه سواری، پیاده‌روی سریع، شنا كردن و باغبانی را نام برد. ورزش‌هایی مانند وزنه‌برداری، دوی سرعت و غواصی برای افرادی که فشارخون بالا دارند، توصیه نمی‌شود.
۱۴۰۲/۰۷/۰۱
قاتل خاموش

فشار خون بالا قاتل خاموش! درمان و پایین آوردن فشار خون

این روزها، تغییر سبک زندگی و عوامل دیگری مانند چاقی و افزایش سن سبب افزایش تعداد مبتلایان به بیماری فشار خون بالا شده است. طبق آمار، بیماری‌های قلبی‌-عروقی با بیش از ۱۷ میلیون مرگ در سال، مهم‌ترین عامل مرگ‌و‌میر در جهان به‌ شمار می‌روند. .
۱۴۰۱/۰۳/۱۰
دیابت و فشار خون بالا

رابطه دیابت و فشار خون : کنترل و درمان در بیماران دیابتی نوع 2

مبتلایان به دیابت و فشار خون بالا بیشتر در معرض خطر حمله قلبی یا سکته مغزی هستند. بنابراین، آگاهی در زمینه فشار خون در مبتلایان به دیابت بسیار مهم است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
Dr.Abidi-The role of diet in controlling high blood pressure|نقش رژیم غذایی در کنترل فشارخون بالا

رژیم غذایی مناسب برای کنترل فشار خون بالا

آیا نام رژیم غذایی دش (DASH) را شنیده‌اید؟ این حروف لاتین مخفف «رویکرد تغذیه‌ای برای مهار پرفشاری خون» است. این رژیم غذایی برای پیشگیری و کمک به درمان فشارخون بالاست. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، مقاله زیر را با هم بخوانیم.
Telegram
ШµЩЃШ­Щ‡ Ш§ЫЊЩ†ШіШЄШ§ЪЇШ±Ш§Щ… ШЇЪ©ШЄШ± Ш№ШЁЫЊШЇЫЊ
پزشکان