تمامی مطالب علمی این سایت، به تایید تیم علمی پزشکی داروسازی دکتر عبیدی رسیده است.

Medically Approved
  • بیش از نیمی از موارد ابتلا به سرطان و تا نیمی از موارد مرگ‌ومیر ناشی از آن قابل پیشگیری است.
  • تنها 5 تا 10 درصد سرطان‌ها کاملا ارثی هستند و با اجتناب از عوامل محیطی مانند سیگار کشیدن، الکل، چاقی و رژیم غذایی می‌توان از ابتلا به بسیاری از انواع سرطان پیشگیری کرد.
۱۴۰۱/۰۳/۲۸
تغذیه در سرطان

تغذیه در طول درمان سرطان

هنگام درمان سرطان، داشتن تغذیه مناسب مساله مهمی است که باید مدنظر قرار دهیم. مصرف غذاهای سالم قبل، حین و بعد از درمان می‌تواند به ما کمک کند احساس بهتری داشته باشیم و قوی‌تر بمانیم. اما سرطان و درمان آن گاهی اوقات مشکلاتی ایجاد می‌کند که باعث سخت شدن غذا خوردن می‌شود. هرچند همه افراد مبتلا به سرطان عوارض جانبی گوارشی را تجربه نمی‌کنند، اما این اطلاعات می‌تواند به ما کمک کند در صورت بروز و ظهور این عوارض، آنها را مدیریت کنیم.
۱۴۰۱/۰۱/۲۱
آزمون‌های غربالگری سرطان در مردان

آزمون‌های غربالگری سرطان در مردان

در این مقاله از سایت دکتر عبیدی با انواع آزمایشات غربالگری برای پیشگیری و درمان انواع سرطان در مردان آشنا می‌شویم و روش‌های انجام آن‌ها را بررسی می‌کنیم.
۱۴۰۰/۰۹/۰۳
سرطان پانکراس

سرطان پانکراس چیست ؛ علت، علائم و درمان آن

سرطان پانکراس دوازدهمین سرطان شایع در سراسر جهان است. شایع‌ترین نوع سرطان لوزالمعده، از سلول‌های پوشاننده مجاری خروجی آنزیم‌های گوارشی از پانکراس تشکیل می‌شود.
۱۴۰۰/۰۸/۱۰
همراه مبتلایان سرطان

در روند درمان، همراه مبتلایان سرطان هستیم

داشتن امید از مهمترین احساساتی است که برای فائق آمدن بر سرطان حائز اهمیت است. امید و نگرش مثبت باعث می‌شود در طول فرایند تشخیص و درمان سرطان، احساس بهتری داشته‌باشیم.
۱۴۰۰/۰۷/۲۵
سرطان متاستاتیک پستان

سرطان متاستاتیک پستان چیست و چگونه درمان می شود؟

سرطان زمانی شروع می‌شود که سلول‌های سالم دچار تغییر شده و با رشد خارج از کنترل، توده‌ای از سلول‌ها به نام تومور را تشکیل می‌دهند. تومور می‌تواند سرطانی یا خوش‌خیم باشد.
۱۴۰۰/۰۴/۰۵
سرطان پروستات متاستاتیک چیست؟

درباره سرطان پروستات متاستاتیک بیشتر بدانیم

اگر سرطان پروستات به سایر قسمت‌های بدن سرایت کند، پزشک ممکن است به ما بگوید که سرطان «متاستاتیک» است یا سرطان ما «متاستاز» پیدا کرده است.
۱۴۰۰/۰۳/۳۰
مولتیپل میلوما

درباره بیماری مولتیپل میلوما بیشتر بدانیم

مولتیپل میلوما (multiple myeloma) سرطانی است که در نوعی گلبول سفید به نام سلول پلاسما ایجاد می‌شود. سلول‌های پلاسمای سالم با ساخت آنتی‌بادی‌هایی که میکروب‌ها را تشخیص داده و به آنها حمله می‌کنند، به ما کمک می‌کند تا با عفونت‌ها مقابله کنیم.
۱۴۰۰/۰۲/۰۸
سرطان بیضه

بیماری سرطان بیضه چیست؛ علت، علائم و درمان آن

سرطان بیضه، حتی زمانی که سرطان به خارج از بیضه گسترش یافته است، به خوبی قابل درمان است. باهم درباره سرطان بیضه، انواع، علل و علائم آن بیشتر می‌خوانیم.
۱۴۰۰/۰۱/۲۸
سرطان معده

علائم سرطان معده چیست؛ علت، تشخیص و درمان سرطان معده

در این مطلب با انواع سرطان معده، علل، علائم، روش‌های پیشگیری، تشخیص و درمان آن آشنا می‌شویم.
۱۳۹۹/۱۲/۰۲
تومور مغزی کودکان

علائم و درمان تومور مغزی در کودکان

تومور مغزی کودکان ممکن است خوش‌خیم یا بدخیم باشد. اگرچه سردرد یکی از شایع‌ترین علائم آن به شمار می‌رود، علائم دیگر هم ممکن است به سبب تومور مغزی پدیدار شود. درمان تومور به نوع، اندازه و محل قرارگیری تومور بستگی دارد.
ШµЩЃШ­Щ‡ Ш§ЫЊЩ†ШіШЄШ§ЪЇШ±Ш§Щ… ШЇЪ©ШЄШ± Ш№ШЁЫЊШЇЫЊ
پزشکان